Naujienos
Tarptautinėje vaikų knygos dienos šventėje

Balandžio 2-oji – žymaus danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena, kuri visame pasaulyje minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Ši diena Lietuvoje minima nuo 1993-iųjų, o šventės organizatorius – Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus. Svarbiausias šventės akcentas – apdovanojimų teikimas geriausių metų vaikų knygų kūrėjams.

Alizavos pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų delegacija dalyvavo Tarptautinėje vaikų knygos dienos šventėje Balandžio 2-ąją nacionaliniame Kauno dramos teatre.
Čia susirinko patys geriausi Lietuvos knygų kūrėjai, rašytojai ir dailininkai, aktyviausi bibliotekininkai, geriausi skaitytojai. IBBY Lietuvos skyriaus valdybos pirmininkas Kęstutis Urba pakvietė visus nuimti praėjusių metų knygų derlių. Po skambaus operos solistės Sigutės Trimakaitės pasveikinimo buvo paskelbti geriausi iš geriausių. Karūnuota „Geriausios metų vaikų bei paauglių knygos“ autorė Lina Žutautė  („Ferdinandas ir Pū“ (“Alma littera”). Įteikti apdovanojimai: Česlovui Navakauskui už „Geriausią metų poezijos knygą vaikams“ „Burbulų lietus“ („Alma litera“); Kęstučiui Navakui ir Marijai  Smirnovaitei už„Geriausią metų knygą mažiausiems skaitytojams“ „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ („Jūsų Flintas“); Viltarui Alksnėnui  už „Reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą vaikams “ (išvertė Kate DiCamillo „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ (“Nieko rimto”); Ievai Mažeikaitei už „Reikšmingiausią ir meniškiausią  metų vertimą paaugliams“ (išvertė Beatrice Masini „Miško vaikai“ („Alma litera“). Pauliui Juodišiui už 
„Gražiausią metų knygą“ „Penktadieniais apelsinus sapnuoti draudžiama“ (“Nieko rimto”). Ievai Babilaitei  už „Gražiausiai iliustruotą metų poezijos knygą“  Antano Šimkaus “Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.” (“Bernardinai.lt”). Tomui S. Butkui už  „Reikšmingiausią metų debiutą“- knygą „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“ („Vario burnos“). Gintarei Adomaitytei už „Reikšmingiausią metų vaikų literatūros tyrinėjimų ir sklaidos knygą“ „Už sidabro kalnų“ („Edukologija“).
Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premijas įteikė viceministrė Genoveita Krasauskienė: rašytojai Vilei Vėl  už knygą „Kaip mes išgarsėjome“ ir Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkei Martai Rudytei už vaikiškos literatūros sklaidą ir skaitymo aktyvinimą.
Dramos teatro fojė vyko apdovanotųjų knygų prekyba. Vieni nusipirko gražiausią, kiti - geriausią, treti - meniškiausią, čia pat įsigijo autoriaus autografą. Galiausiai šventės kulminacija- Kauno dramos teatro spektaklis „Astrida“. Visą valandą mėgavomės  žymios aktorės Doloresos Kazragytės įkūnyta mylimiausia pasaulio vaikų rašytoja Astrida Lindgren ir atgijusiais scenoje jos knygų herojais.
Patirti įspūdžiai pasiliks labai ilgam ir mažiems, ir dideliems.

Danutė Miknevičienė, Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė