Naujienos
Sušildė linksmos knygos

Ingridos Vizbaraitės pasaką „Karžygiuko istorija“ skaitė penktaklasė Kamilė ir bibliotekininkė Danutė. Skaitymą jos iliustravo gimnazistės Dalės Miknevičiūtės sukurtomis įspūdingomis animuotomis skaidrėmis.

 „Karžygiuko istorija“ – spalvingomis ir meniškomis iliustracijomis papuoštas pasakojimas mažiesiems apie tai, kad galbūt svarbiau ne surasti, bet išsaugoti, o tam kartais reikia mažo ar net didelio stebuklo.

                      Antano Šimkaus eiles „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės“ šmaikščiai suvaidino aštuntokės Kotryna, Laura, Liveta, penktokė Kamilė. Kotryna – kaip bobulytė Stasė gelbsti katiną, o kitos- kaip bobulytė moka mokesčius.

Ši knyga – tai bandymas kalbėti vaikams (ir ne tik jiems) apie senatvę kitaip. Su humoru pateikiami vaizdai ir įvykiai iš vienos tokios bobulytės kasdienybės. Su ta kasdienybe knygos herojė tvarkosi taip, kad net didžiausias pramuštgalvis ieškodamas nuotykių nesugebės. Ši knyga skirta vaikams nuo 7 metų. Tačiau ji puikiai tiks ir vyresniam vaikui, ir smagiam paaugliui,ne ką mažiau pradžiugins ir močiutes. Ši knyga kviečia į senatvę pažvelgti kitaip. Šiek tiek su humoru, šiek tiek su ironija, šiek tiek su liūdesiu. Knygos originalumas atsiskleidžia ne tik savitu požiūriu į senatvę, sklandžiai rimuojamo gyvenimo spalvomis, bet ir tarp eilučių paslėptomis daugialypėmis prasmėmis, kurios peršoka iš puslapio į puslapį knygos puslapiuose iškirstais langeliais ir angomis. Bobulytės Stasės gyvenimas išties nenuobodus – jai kasdien nutinka daugybė dalykų, tenka rūpintis katėmis medžiuose, sugalvoti, kaip nusigauti iki ligoninės ar anksti ryte nukasti kieme sniegą.

                      Ištrauką iš Vitalijos Lapinos knygutės „Ar pažįsti Kiukį?“ skaitė Alizavos miestelio bibliotekininkė Laimutė Dešrienė. Jos pamokytos mergaitės- penktokė Gintarė ir septintokė Vaiva- gražiai suvaidino mielojo  Kiukio ir mergaitės Lukos susitikimą.

Kiukis – keistas, švelnus, mistinis padarėlis, kurį mergaitė Luka parsineša namo iš parko. Jis truputį primena stebuklinių pasakų personažus – Astridos Lindgren Karlsoną, Tove Jansson Trolį Mumį; o čia – dar mažesnis ir bendraujantis su vaiku! „Ši knyga – puiki galimybė pasidalinti paslaptimis ir mažųjų pasaulio įžvalgomis, kurių dažnai nepastebi suaugusieji. Galų gale tai puiki psichologinė lektūra, kaip bendrauti su mažesniu išdykusiu broliuku ar kaimynu. Humoras primena gerąsias A. A. Milne'o („Mikės Pūkuotuko“) ar D. Bisseto („Aukštyn kojom“) pasakų tradicijas.“ (Vytautas V. Landsbergis)

Iš Kęstučio Navako knygos „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“  juokingąjį uodo ir dramblio pokalbį  suvaidino mokytojos Romaldos vadovaujamo dramos būrelio mokinės- Milda, Ugnė ir Adelė.

„Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ – nuotaikinga, žaismingai iliustruota pasakėlė apie neįtikėtinai keistą uodo Udo ir dramblio Dra susitikimą. Nesudėtingas, meistriškai parašytas tekstas skatina pamąstyti ir pasikalbėti su vaiku apie tai, kaip būti nei dideliam, nei mažam, kad galėtum pastebėti, išgirsti bei suprasti gyvenančius šalia ir pats nelikti nepastebimas.

Apie Tomo S. Butkaus knygutę „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“ išradingai papasakojo mokytoja Romalda. Bumba Dumba mokytojos rankose buvo jūros akmenėlis, patogiai įsitaisęs smėlio dubenėlyje. Tai knyga apie Islandiją, o pats herojus Bumba Dumba - tikriausiai užgesusio ugnikalnio rezultatas.

„Regis, Bumbos Dumbos istorijoje nevyksta nieko ypatinga. Tačiau šis, mano pamatytas ir nupieštas, pasaulis yra ypatingas – tikiu, kad būtent tokį jį kiekvieno ryto pirmąją akimirką išvysta vaikas: lyg ir pažįstamą, lyg ir iki šiol nepatirtą, pilną keisčiausių įvykių ir susitikimų pažado. Ir visai nesvarbu, kokio amžiaus šis vaikas, – Bumbos Dumbos istorija tinka ir ką tik bumbtelėjusiam, ir jau pradėjusiam dumbti.“ (Autorius)

Po išradingų pristatymų mažieji klausytojai rinkosi labiausiai patikusią knygutę. Daugiausiai balsų atiteko Antano Šimkaus šelmiškajai bobulytei Stasei ( „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės“). Antroje vietoje- V. Lapinos „Ar pažįsti Kiukį?“

Bibliotekininkės pakvietė vaikus perskaityti patikusias knygutes.