Naujienos
Skaitymas: sėkmė ir džiaugsmas

Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvauja projekte „SKAITYMAS: sėkmė ir džiaugsmas. Skaitymo konkursas bei šventės vaikams ir jaunimui Lietuvos bibliotekose“. Konkurso organizatoriai: Tarptautinė LIONS klubų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija. Konkurso tikslai ir uždaviniai: skatinti vaikus ir jaunimą skaityti lietuvių ir užsienio autorių grožinės literatūros knygas, populiarinti Lietuvos leidyklų naujausią grožinę literatūrą bibliotekose.
Mokiniai pasirinko knygas iš pateiktų sąrašų, jas perskaitė, sukūrė iliustracijas, parašė recenzijas. Vienas dalyvis konkursui galėjo pateikti 1 recenziją ir 1 iliustraciją. Recenzijos ir iliustracijos bus vertinamos pagal minčių ir vizualinės raiškos originalumą ir kalbos taisyklingumą. Bus atrinkta 12 recenzijų ir 12 iliustracijų 2014m. kalendoriaus leidybai iki liepos 20 d.. Atrenkama po vieną geriausią recenziją ir iliustraciją iš kiekvienos amžiaus grupės apdovanojimui. Nugalėtojams bus įteikti planšetiniai kompiuteriai, elektroninės knygų skaityklės ir kiti vertingi prizai. Konkurso laureatai bus apdovanojami G.Petkevičaitės- Bitės viešojoje bibliotekoje vyksiančiame baigiamajame renginyje- konferencijoje.
Konkursui iliustracijas pateikė mūsų mokyklos priešmokyklinės grupės vaikai: Gabija Morozova, Eimantas ir Evelina Čereškevičiai, Imantas Meškelis ir Rokas Vaitiekūnas. Jie iliustravo Brolių Grimų „Pasakas“. Pirmokė Aurita Trasykytė  iliustravo M.Bond knygutę „Meškiukas vardu Pedingtonas“. Antrokė- Ugnė Užusienytė  iliustravo J.Wieslander „Mamulę Mū ir Varną“. Trečiokė Samanta Šešeikaitė iliustravo Brolių Grimų pasaką „Snieguolė“. Trečiokė Elada Paslauskaitė J. Marcinkevičiaus knygutei „Laukinė kriaušė“ sukūrė ir iliustraciją ir labai gražią recenziją „Vaikystės knyga“. Trečiokė Milda Banevičiūtė perskaitė B. Potter „Pasakas“ ir parašė labai gražų atsiliepimą „Norėčiau turėti savo“. Puikią recenziją vokiečių vaikų rašytojo A.H. Schmachtl knygai „Jeronimas Varlė. Pasaulis to laukė“sukūrė trečiokė Rusnė Baliūnaitė- „Labai žalia ir linksma“. Šeštokė Rugilė Kigaitė skaitė Sergejaus Kozlovo „Ežiuką rūke“, nupiešė gražią iliustraciją ir parašė originalią recenziją „Nuostabūs nuotykiai“. Septintokė Liveta Užusienytė piešė iliustraciją V.Železnikovo „Baidyklei“. Septintokė Laura Bartkevičiūtė iliustravo B. Burgess „Heroiną“. Dešimtokė Dalė Miknevičiūtė parašė recenziją Kazio sajos knygai „Čia kažkas yra“- „Vienatvė ir viltis“.
Nuoširdžiai dėkoju šiems moksleiviams už puikius darbus. Nekantriai lauksime konkurso rezultatų. Visiems linkėdama geros vasaros kviečiu nepamiršti KNYGOS! Mokyklos biblioteka už surinktus taškus konkurse „Mes rūšiuojam“ įsigijo labai puikių naujų paauglių serijos knygų!

Mokyklos bibliotekininkė, Danutė Miknevičienė