Naujienos
Šeimininkės diena

Ištisą mėnesį „Kupiškėnų mintys“ ir „Šratinukas“ skelbė Šeimininkės dieną Alizavos pagrindinėje mokykloje. Kiekvienas mokinukas parnešė namo po kvietimą į šventę. Visos mamytės buvo paprašytos peržiūrėti savas spintas ir surinkti pačius gražiausius rankdarbius, sukurti nuotaikingą puokštę bei pagaminti šeimos patiekalą.

 

Vasario 20 –os rytą mokyklos koridoriuose išdėliojome 532 rankdarbius ir 19 puokščių, o pietų stalą padengėme 22 konkursiniais patiekalais! Suskaičiavome 73 darbų autorius.

„Labiausiai apstulbino, nudžiugino ir nustebino rankdarbių gausa. Be galo platus diapazonas! Nuo to, ką gali ant savęs užsidėti, kuo pasipuošti, iki namų ir aplinkos puošimo darbų“,- kalbėjo šventės viešnia, Lietuvos moterų savaitraščio „Šeimininkė“ redaktorė Dalia Juškienė.

Ji neslėpė susižavėjimo Lietuvos moterimis, kurios turi nuostabią savybę- nepaprastai greitai pagauti gerąsias idėjas:„Vos tiktai kas nors pradeda dirbti kokia nors technika, staiga tai pasidaro madinga. Puikiomis idėjomis užsikrečiama (gerąją prasme) labai greitai. Todėl surasti visiškai kažką naujo būtų sunku“. Tačiau Alizavos seniūnijos moterys sugebėjo nustebinti ir visko mačiusias žinoves. Veltinukų įvairove pribloškė Renata Ulinskienė. Idėjų interpretacijomis   nustebino Jovita Tamošiūnienė, Jolanta Užusienienė, Danguolė Isajevienė.

Dalia Juškienė papasakojo apie kiekvieną savaitę išleidžiamą, skandalų nesivaikantį,  gyvenimo optimizmą skleidžiantį, natūralų žmogaus grožį deklaruojantį, žurnalą šeimai. Ji papasakojo apie redakcijos keliones po Lietuvos miestelius, susitikimus su paprastais kaimo šviesuoliais, kurių maži darbai prilygsta žygdarbiams.

Negailėdama komplimentų žurnalo vadovė pristatė savo komandą: linksmąjį fotografą Laimutį Brundzą, auksarankių auksarankę korespondentę Eglę Leonovienę, aktorę ir rašytoją Doloresą Kazragytę ir „Kauno Erlicką“ Jurgį Gimberį.

Pirmieji Doloresos Kazragytės ištarti žodžiai: „Jeruzalėje ir Alizavoje- 2 kartus!“

Pirmąjį kartą Alizavos mokykloje Doloresa svečiavosi spalio 18 dieną. Tada ji bendruomenei pateikė savo edukacinę programą „Su pasaka ir meile per gyvenimą“. Pavergė žiūrovus savo vaidyba. Kiekvienas aktorės skaitomas kūrinys- mažytis spektakliukas salėje sukeliantis juoko pliūpsnį ir tikras ovacijas. Šį kartą Doloresa buvo kitokia. Ji papasakojo apie kelionę po Šventąją žemę, kurioje lankėsi lapkričio mėnesį. Apie tai, kaip net devynis kartus pasinėrė į žalsvai rudą Jordano vandenį spėjamoje krikšto vietoje. Kaip dainavo kupranugariui į ausį ir kaip šis dėkingai apžiojo ranką storomis šiltomis lūpomis (pabučiavo!). Apie dvasinius išgyvenimus nuošalioje akmeninėje koplyčioje.

                      „Niekas kitas taip gerai nepaskaito Jurgio Gimberio kūrybos, kaip jis pats“, - rašytoją satyriką pristatė redaktorė Dalia. Rimtu veidu skaitė Jurgis savo kūrybą,- apie gyvenimo kasdienybę, apie meilę; apie buto remontą, apie Archimedo dėsnį- o kiekvieną jo žodį lydėjo žiūrovų juokas.

                      Kol moterys žiūrinėjo ir rinkosi „Šeimininkės“ žurnalus, kitus knygynėlio leidinius, viešnios kruopščiai tyrinėjo, atidžiai vertino konkursui pateiktas puokštes. Gražiausiomis paskelbė: Danutės- Emilijos Ribokienės „Žiedų belaukiant“, Audronės Užtupienės „Šukuoseną“, Danutės Miknevičienės „Tau, mano mamyte“, Indros Balčiūnienės „Pavasario dvelksmą“, Gražinos Bratėnienės „Jaunąją panelę“ ir Onos- Dalios Šlepetienės „Verbas“.

                      Nors sakoma, kad patiekalų didžiausias įvertinimas -likusios tuščios lėkštės, tačiau ilgokai buvo ragauta, skanauta, ginčytasi, kol išrinkti patys pačiausi. Kadangi 2014-ieji- sveikos šeimos metai, tai ir nugalėjo sveikiausių patiekalų gaspadinės: Aiva Janušauskienė ( duonelė „Sveikas maistas – sveika šeima“), Indra Balčiūnienė („Morkų saldainiai“), Dovilė Mackevičienė ( Šokoladiniai meduoliai“), Juzė Galvanauskienė ( tortas „Alpinariumas“), Gražina Pašakarnienė („Maskarponės sūris“), Danutė Stankuvienė (saldainiai „Guminukai“).

                      Abiejų konkursų nugalėtojoms įteiktos dovanos – „Šeimininkės“ žurnalo trijų, dviejų, vieno mėnesio prenumeratos. Šias dovanas Alizavos seniūnijos išradingiausioms moterims padovanojo vietos Didieji vyrai: Saulius Orla, Erminijus Stankus, Vladas Užtupas. Nuoširdžiai ačiū jiems už tai!

                      O jaunosioms būsimoms šeimininkėms viešnios palinkėjo nebūti akropolio mergaitėmis. Būti savimi, būti kitokiomis. Pamėgti rankdarbius.

 

                      Buvo gera, šilta, ir gražu...

 

                      Danutė Miknevičienė, Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė