Naujienos
Žmogaus atmintis-svarbiausias istorijos šaltinis
Žmogaus atmintis-svarbiausias istorijos šaltinis

Istorijos ir pilietiškumo pamoka Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos dešimtokams vyko Laukminiškių kaime įrengtame Unės Babickaitės muziejuje. Mokiniai atvyko ne tik pažiūrėti čia veikiančią fotografijų parodą „Baltijos kelias“, bet ir susitikti su gyva legenda -Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Kupiškio rajono iniciatyvinės grupės nariu Algimantu Seibučiu. Beje, šis žmogus ir fotografijų parodos „Baltijos kelias“ iniciatorius.

plačiau
 
Apie tai, kaip padėti vaikams prisijaukinti gerą knygą
Apie tai, kaip padėti vaikams prisijaukinti gerą knygą

Kaupias debesys pikti.

Lyja visą dieną.

-Mama, mama, paskaityk

Pasaką man vieną!

 

                      Garsios poetės Janinos Degutytės eilėmis prasidėjo popietė  Alizavos pagrindinės mokyklos skaitykloje. Susibūrimo tikslas- supažindinti priešmokyklinės grupės ir I-V klasių mokinukus su geriausių 2009 metų vaikų knygų penketuku.

                      Knygas pristatyti vaikams buvo pakviestos jų mamytės. Prieš tai, žinoma, joms suorganizavus pamokymus apie garsinio skaitymo būdą bei jo naudą, apie pasirengimą garsiniam skaitymui bei jo atlikimo techniką. Mamytės, pasirinkusios knygas, ruošėsi meniniam jų pristatymui.

plačiau
 
Tūkstanmečio vaikas
Tūkstanmečio vaikas  Mūsų mokykla didžiuojasi savo mokiniais, kurie garsina jos vardą. To puikiausias pavyzdys – Kornelijus Pūkas (9 kl.).
plačiau
 
Jaunojo akordeonisto sėkmė - neatsitiktinė
Jaunojo akordeonisto sėkmė -  neatsitiktinė      Rugsėjo 3 d. visus mokinius ir mokytojus į savo koncertą pakvietė akordeonistas Valentinas Kaminskas. Virtuoziškai valdydamas gana sunkų muzikos instrumentą, Valentinas grojo įvairių pasaulio šalių labai temperamentingą muziką ištisą valandą. Negalėjai nesistebėti jo rankų miklumu, nuoširdžiu  artistiškumu.                                                                                    
plačiau
 
Rugsėjo 1
   Rugsėjo 1-osios šventė

                 
plačiau
 
Pilietinė akcija Gedulo ir vilties dienai paminėti
Pilietinė akcija Gedulo ir vilties dienai paminėti

Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos paraginti į pilietinę akciją „Vilties paukštė“, skirtą Gedulo ir vilties dienai paminėti įsijungė ir Alizavos pagrindinė mokykla bei miestelio bendruomenė.

                      Mokiniai gamino juoda ir balta spalvomis išmargintus butaforinius paukščius- akcijos simbolį. Paukštis -  laisvas, kaip ir mūsų viltys, svajonės, idėjos, troškimai. Šiandienos jaunam žmogui „vilties paukštis“- tai tik ženklas, o tremtyje gyvenusiems žmonėms jis simbolizuoja laisvę, viltį būti laisvam. Viltis apie laisvę tremtyje padėjo žmonėms išgyventi visus sunkumus.

                      Su „vilties paukšteliais“ rankose Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai  pasuko link miestelio centre stovinčio paminklo tremtiniams. Čia jau būriavosi žmonės, laukė pakviesti gerbiami žmonės- alizaviečiai, buvę tremtiniai. Mokinių rankomis paukščių siluetai „sutūpė“ aplink paminklą. Patarimo žodį jaunajai kartai tarė tremtinių šeimos atstovas Pranas Jankauskas. Skaudžiais prisiminimais pasidalino tremtinys Algimantas Glemža. LPKTS Kupiškio skyriaus pirmininkas Algirdas Vaitiekūnas alizaviečiams tremtiniams- Apaliui Glemžai ir Eugenijai Glemžienei - įteikė padėkas už prasmingus darbus, pasiaukojimą ir aktyvią visuomeninę bei kultūrinę veiklą. Joną ir Algimantą Glemžas už pasiaukojamą darbą apdovanojo LTPKS trečiojo laipsnio žyminiais ženklais. Tylos minute pagerbti negrįžę į Lietuvą tremtiniai.

                      Prasmingą Gedulo ir vilties dienos minėjimą susirinkusieji baigė gražia tremtinių daina „Kur tas dulkėtas traukinys taip toli nukeliavo...“

 

                                              Danutė Miknevičienė

 
 
 
Turistų žygis po Žemgalę
Ir vėl pavasaris, vėl paukštukai čyruoja mums skambias giesmes. Atėjus pavasario atostogoms, Alizavos ir Šimonių turistai susiruošė į turistinį žygį pėsčiomis po Žagarės – Tervetės – Duobelės – Ylės kraštus.
plačiau
 
Apie susitikimą su vaikų rašytoju ir knygų iliustratoriumi Kęstučiu Kasparavičiumi
                Balandžio 17dieną Kupiškio rajono Alizavos pagrindinėje mokykloje buvo paskelbta netradicinė skaitymo ir piešimo pamoka. Į šią pamoką atskubėjo pasaulinio masto knygų iliustratorius, Lietuvos vaikų mylimiausias rašytojas Kęstutis Kasparavičius ir jo knygų leidyklos, kuri vadinasi „Nieko rimto“, vadybininkas Saulius Valužis.
plačiau
 
Vaikystės svajonė išsipildė

Bendraujant su Regina Tamošiūnaite- Grubinskiene labai jautėsi jos didelis gyvenimo patyrimas bei profesionalus menas sudominti publiką. Jau pradinėje klasėje Regina žinojo, kad užaugus bus tik mokytoja ir niekuo kitu. Iki išnaktų skaitydavo knygas. Labai patiko biblioteka. Vyresnėse klasėse susidomėjo žurnalistika.

plačiau
 
Kaip mes šventėme Tarptautinę vaikų knygų dienos šventę
Savo mokykloje Tarptautinę vaikų knygos dienos šventę organizavome penktadienį, balandžio 3dieną. Organizavome mokinių susitikimą su Kupiškio rajono valdžios vyrais.
plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20  30  40  50  60  67   68   69   70   71   sekantis  >>