Naujienos
Turistų žygis po Žemgalę
Ir vėl pavasaris, vėl paukštukai čyruoja mums skambias giesmes. Atėjus pavasario atostogoms, Alizavos ir Šimonių turistai susiruošė į turistinį žygį pėsčiomis po Žagarės – Tervetės – Duobelės – Ylės kraštus.
plačiau
 
Apie susitikimą su vaikų rašytoju ir knygų iliustratoriumi Kęstučiu Kasparavičiumi
                Balandžio 17dieną Kupiškio rajono Alizavos pagrindinėje mokykloje buvo paskelbta netradicinė skaitymo ir piešimo pamoka. Į šią pamoką atskubėjo pasaulinio masto knygų iliustratorius, Lietuvos vaikų mylimiausias rašytojas Kęstutis Kasparavičius ir jo knygų leidyklos, kuri vadinasi „Nieko rimto“, vadybininkas Saulius Valužis.
plačiau
 
Vaikystės svajonė išsipildė

Bendraujant su Regina Tamošiūnaite- Grubinskiene labai jautėsi jos didelis gyvenimo patyrimas bei profesionalus menas sudominti publiką. Jau pradinėje klasėje Regina žinojo, kad užaugus bus tik mokytoja ir niekuo kitu. Iki išnaktų skaitydavo knygas. Labai patiko biblioteka. Vyresnėse klasėse susidomėjo žurnalistika.

plačiau
 
Kaip mes šventėme Tarptautinę vaikų knygų dienos šventę
Savo mokykloje Tarptautinę vaikų knygos dienos šventę organizavome penktadienį, balandžio 3dieną. Organizavome mokinių susitikimą su Kupiškio rajono valdžios vyrais.
plačiau
 
Mano sėkmė- kitiems tikra nesėkmė
                 XIII laidos absolventė, mokyklos himno autorė, knygos „Vakarėjantis laikas" autorė, dailininkė Bronislava Valinskaitė mokyklos suole svajojo tapti mokytoja arba žurnaliste. Labai patiko lietuvių ir rusų kalbų pamokos, patiko dailė.
plačiau
 
Grįžo pasidalinti patyrimu
               Susitikti su buvusiais mokytojais, pakalbėti prie arbatos puodelio apie savo adaptaciją kitoje mokymo įstaigoje, apie savo pasiekimus; pasidalyti patirtimi su jaunesniais draugais buvusioje jaukioje mokykloje praėjusio penktadienio vakarą buvo pakviesti Alizavos pagrindinės mokyklos VII, VIII ir IX laidos dešimtokai.
plačiau
 
Kupiškio krašto tautosaka iš vaikų lūpų

Svarbiausias kupiškėnų krašto savitumas yra kupiškėnų tarmė. Siekiant skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, organizuota mokykloje popietė- konkursas „Sava tarmė- pati gražiausia“. Renginys skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečiui.

                      Tarmiškam konkursui mokiniai ruošėsi jau nuo sausio mėnesio. Jie rinko  iš savo senelių, kaimynų gražius tarmiškus tekstus, muzikos pamokose buvo mokami kupiškėniškų dainų.

plačiau
 
Pagerbti patys pilietiškiausi


 Už aukštus pasiekimus šalies konkursuose ir projektuose, skatinančiuose mokinių pilietinę tautinę motyvaciją, Vasario 16-osios proga Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis įteikė padėkos raštus Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniams:
                  Eisvydei Isajevaitei ( X klasė)
                  Vilmantei Palilionytei (X klasė)
                  Karolinai Pūkaitei (X klasė)
                  Idai Janušauskaitei (VIII klasė)
                  Kornelijui Pūkui ( VIII klasė)
                 Gretai Pakšytei ( VII klasė)
                  Dalei Miknevičiūtei (VI klasė)
 

  

  

 
 
vasario 16-oji Latvijoje
Visi žinome, kad lietuviams Vasario 16-oji yra svarbi šventė, nes 1918 metų vasario 16 dieną – Lietuvos Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą, skelbiantį, kad Lietuvos Taryba atstatanti Lietuvos valstybę ir tą valstybę atskiria nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis. Taigi mes, Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai šią šventinę dieną išvykome į Latviją - Rezeknės rajoną, Ciskadi miestelio „Vitolu“ mokyklą. Ši mokykla nėra didelė. Joje mokosi tik 58 mokiniai.  
plačiau
 
Straipsnis (tekstas su foto)
Straipsnis (tekstas su foto)

Metų knygos rinkimai Kupiškio rajono Alizavos pagrindinėje mokykloje
 


                
Metų knygos rinkimų laikas jau baigė ištirpti, bet dar ne visi 6-10 klasių mokiniai suspėjo perskaityti visas keturias paaugliams skirtas knygas. Dar buvo likę abejojančių - skaityti ar neskaityti. Dvejojantiems apsispręsti padėjo neįprasta įspūdžių valanda. Sausio 14d. į skaityklą rinkosi  6-7 klasių mokiniai, 15d. - 8-10 klasių mokiniai. Susibūrę į grupes, popieriaus lapuose jie parašė apie įspūdžius, kuriuos jiems suteikė perskaityta knyga. Rašiniai buvo iliustruojami. 
                      
                      Baigę rašyti, įspūdžių valandos dalyviai vieni kitiems pristatė savo darbus, garsiai išsakydami savus knygų vertinimus bei kviesdami būtinai perskaityti būtent tą knygą ir už ją balsuoti. Iš mokinių lūpų liejosi patys šilčiausi žodžiai apie perskaitytas knygas, padėkos jų autoriams.Štai keletas minčių apie skaitytas knygas:


                     
„Šioje knygoje radau tai, ko ilgai ieškojau: ką man jaučia tėvai, kaip jie mane brangina...“ „Visada gera grįžti namo“, „dėkojame autoriui už genealias mintis!“, „skaitykit šią knygą, nes joje yra daug linksmų posakių, nepamirštamų  „bajerių“ ir t.t. - taip kalbėjo mokiniai apie G. Morkūno „Grįžimo istoriją .


                     
„Tai knyga, kuri suvirpina širdį“,  kuri „priverčia susimąstyti apie pasaulio grožį“, kuri „priverčia svajoti, svajoti ...“, „ji leidžia grįžti į vaikystę, vėl leistis užvaldomai pasakos“. „Labai ačiū autorei ir dailininkei už nuostabią pasaką“... - šie Alizavos mokinių žodžiai skirti V. Palčinskaitės knygai „Stebuklinga Mocarto fleita“.


                     
„Jeigu norit suprasti savo tėvus, skaitykit šią knygą. Sužinosit apie suaugusiųjų mąstymą, apie jų išsisukinėjimus prieš vaikus“,  „kuriuos traukia knygos apie laivus, turėtų ją skaityti su malonumu, nes ji tikrai vykusi, o jei dar ir jūra traukia, tai perskaitę galvosite, kad tai tikrai viena geriausių mano skaitytų knygų“...- intriguoja mintys apie R.Rimšo „Ne Karibų kruizą“ .


                     
„Knyga aktuali mūsų amžiui“, “, „verta paauglių dėmesio“, „tai knyga ieškantiems meilės nuotykių įvairiose vietose, ne tik Čepkelių raiste“, „ norėtųsi knygos tęsinio. Autore, sukurkite!“- taip pristatyta  E. Milaševičiūtės „Įsimylėjėlių stovykla“ .


     
Įspūdžių valanda subūrė Alizavos mokyklos paauglius ir leido pajusti malonumą kalbantis apie perskaitytas knygas bei įvertinti tai, kas perskaityta.


Mokinių darbai eksponuojami mokyklos skaitykloje. Prie jų kiekvieną pertrauką būriuojasi paaugliai.

  

                     

 
 
 
<<  ankstesnis  10  20  30  40  50  60  66   67   68   69   70   sekantis  >>