Naujienos
Mes rūšiuojam

Projektas „Mes rūšiuojam“ pradėtas vykdyti 2012m. rugsėjo mėnesį. Tada visi rinkome buityje naudojamos elektros ir elektroninės įrangos atliekas bei panaudotas nešiojamas baterijas. Surinkome 1377 kg EEĮ ir 15 kg NB. Pavasarį, balandžio pradžioje, vėl surinkome 886 kg EEĮ ir 26 kg NB. Už surinktą 1 t EEĮ organizatoriai skyrė 300 taškų, už 1 kg NB- 1 tašką. Uždirbome 753 Lt. Už juos nupirkome paauglių grožinės literatūros knygų, pradinukams stalo žaidimų ir 19 bilietų į kiną 3 D formatu „Dingęs pasaulis“.

Šių metų rudenį mokiniams į pagalbą atskubėjo Mokyklos taryba. Mokinių tėveliai Dalius Baronas, Sergejus Kočijevas, Edita Paslauskienė, Vita Balnevičienė, Regina Balnevičienė atvežė ne tik savo šeimose sukauptas elektronines atliekas, bet surinko jas ir iš savo giminaičių bei draugų. Surinkome 2001 kg EEĮ ir 40 kg NB.

Adelės ir Kotrynos tėvelis Dalius Baronas atvežė net 38 rūšių įvairiausių prietaisų: 5 televizorius, 4 šaldytuvus, 3 skalbimo mašinas, 3 kompiuterius, 2 vandens siurblius, net 185 baterijas ir kt. Jis ne tik surinko elektronines atliekas, bet ir padėjo sukrauti jas į specialų automobilį. Devintokės Monikos Kočijevaitės tėvelis Sergejus atgabeno net 9 televizorius, 4 radijas, 6 magnetofonus, 2 DVD, 2 mikrobangų krosneles, šaldytuvą ir dar apie 20 įvairiausių prietaisų. Neatsiliko nuo jų ir Elados bei Mato Paslauskų mamytė Edita. Ji pati į mokyklą atvežė 2 šaldytuvus, 2 televizorius, virdulių, magnetofonų, monitorių ir dar visokiausių kitokių smulkesnių prietaisų. Labai aktyviai elektroninių atliekų surinkime dalyvavo mokiniai: Samanta ir Paulius Šešeikos, Milda Balnevičiūtė, Neringa Skaburskytė, Rusnė Baliūnaitė, Kęstutis Gilbrantas, Ugnė Užusienytė, Rugilė Kigaitė, Aistė Zablockytė, Justina Januškaitė. Mokytojai- Rima Dyraitė, Audronė Užtupienė, Eimutis Sarsevičius. Nuoširdžiai AČIŪ jiems už supratimą ir pagalbą. Labai gaila, kad jų pavyzdžiu nepasekė dar 40 mokyklos bendruomenės narių.

Danutė Miknevičienė, Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė, projekto „Mes rūšiuojam“ koordinatorė