Naujienos
Laurynas - laimės vaikas!

Aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam“ organizatorių idėja panaudoti netradicinį būdą skleisti jaunimui informaciją apie aplinkos apsaugą sulaukė didelio susidomėjimo – kryžiažodžius aplinkosaugos tema sprendė ir konkurse dalyvavo apie 5000 įvairiausio amžiaus moksleivių iš visų Lietuvos kampelių.

 

Ieškodami įvairių būdų, kaip pateikti informaciją apie aplinkos apsaugą vaikams ir jaunimui, projekto „Mes rūšiuojam“ organizatoriai šiemet išleido knygelę, kurioje pateikiama 10 skirtingo sudėtingumo užduočių, skirtų visoms amžiaus grupėms – nuo ikimokyklinukų iki studentų ir dėstytojų. Pasirinkus savo amžiaus grupę atitinkančią užduotį ir ją išsprendus, atsakymą buvo galima registruoti www.mesrusuojam.lt ir laimėti krepšinio kamuolį su Lietuvos vyrų rinktinės narių parašais.

 

Projektą kartu su  VŠĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bei bendrove „Atliekų tvarkymo centras“ organizuojančios Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos direktorius Alfredas Skinulis mano, jog kryžiažodžiai aplinkosaugos tema yra labai geras būdas jaunimui pateikti ekologinę informaciją.

 

„Neretai vaikams informacija pateikiama sausai, neįdomiai, suaugusiųjų kalbos jiems pro vieną ausį įeina, pro kitą – išeina. Mes pamėginome jaunimą sudominti, pačius paskatinti ieškoti teisingų atsakymų. Viliamės, kad toks jaunuomenės švietimo būdas bus kur kas efektyvesnis, nei tradiciniai metodai“, – sako A.Skinulis.

 

Iki lapkričio 30 dienos vykusiame konkurse buvo galima laimėti 100 krepšinio kamuolių su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės narių parašais. Laimingasis iš mūsų mokyklos- Laurynas Vareika- 7 klasės mokinys!

 

Aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ Lietuvos ugdymo, švietimo ir mokslo įstaigose vyksta jau antrus metus. Per praėjusius projekto etapus surinkta apie 300 tonų elektronikos atliekų bei 10 tonų senų baterijų. Projekto dalyviai išsidalijo prizų už 100 tūkst. litų. Nuo šių mokslo metų pradžios prasidėjo dar vienas etapas, kurio dalyviai gali rūšiuoti ir organizatoriams už atitinkamus prizus pateikti ne tik elektronikos atliekas ar senas baterijas, bet ir senas pakuotes, stiklą, popierių.

 

Elektronikos atliekų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius, nes patekę į sąvartynus tos atliekos dėl jose esančių pavojingų medžiagų gali pridaryti žalos gamtai. Panaudotos baterijos kartu su buities atliekomis patekusios į sąvartynus daro dvigubą žalą gamtai: gruntas užteršiamas pavojingomis atliekomis, o baterijose esančios medžiagos nepanaudojamos kaip antrinės žaliavos. Įvairios pakuotės turi būti surenkamos, perdirbamos, o perdirbus gautos medžiagos panaudojamos gamyboje, taip sumažinant įvairių gaminių savikainą, o kartu ir aplinkos taršą.

 

 

„Mes rūšiuojam“ informacija