Naujienos
Jaunųjų plunksngraužių sąskrydis

     Vieną spalio penktadienį Kupiškio jaunimo centras ir Kupiškio rajono savivaldybės jaunimo iniciatyvų rėmimo fondas pakvietė mokinius į mokymų ciklą „Projektas: nuo idėjos iki rezultato“. Mokymais susidomėjo ir Alizavos pagrindinės mokyklos laikraštuko „Šratinukas“ kūrybinė grupė. Į Alizavos jaunimo centrą iš visos seniūnijos susirinkęs aktyvusis jaunimas  generavo idėjas, diskutavo apie galimybes gauti dalinį finansavimą jų įgyvendinimui.

Iš keleto rožinių svajonių išsirinkusios konkrečiausią- sukviesti į būrį rajono jaunuosius žurnalistus- užpildėme projekto paraišką ir mes. Netrukome sužinoti, kad mūsų paraiška įvertinta, kaip puiki iniciatyva, projekto įgyvendinimui skirta 400 Lt. Pirmiausia įsigijome modernų diktofoną „Olimpus VN-711PC“, kurio pagalba galėsime ateityje kokybiškai dirbti.

Gruodžio 13 d. 17 val. į svečius pasikvietėme Salamiesčio pagrindinės mokyklos  „Bilduko“ ir Subačiaus „Gimnazijos pulso“ jaunąsias kūrėjas bei jų vadoves- mokytojas Laimą Žadeikienę ir Liną Kilienę. Pasveikinti jaunųjų žurnalistų atvyko pati „Kupiškėnų minčių“ redaktorė Nida Šulcienė ir Alizavos mokyklos Garbės galerijos narys, ilgametis žurnalistas Algirdas Petrulis.

   Redaktorė jaunimui papasakojo apie žurnalistų etikos kodeksą. Perspėjo jaunimą, kad laikraštis pavojingas ginklas, kuriuo galima užmušti ne tik musę , bet ir žmogų. Negalima žurnalistui tyčiotis iš žmonių, viešinti įžeidžiančias nuotraukas, atskleisti pašnekovo žemo intelekto. Žurnalistas privalo išmokti likti nešališkas, neprimesti savo nuomonės nė vienai pusei, neprikurti nebūtų faktų. Nebijančius nuolatinio streso, pasiryžusius dirbti 24 val. per parą, ji pakvietė rinktis šią profesiją.

Žurnalistas- veteranas Algirdas Petrulis kalbėjo apie žurnalisto duonos skonį. Saldus tas kūrybos džiaugsmas. „Ir po daugelio metų smagu paskaityti išlikusių reportažų. Parašyta gražiai, rodos, lyg ir ne tavo,“- atviravo profesionalas. Žurnalisto darbas sunkus. Nuolatinė įtampa. Algirdas daug metų dirbo sovietiniais laikais, kai laikraščius griežtai kontroliavo partiniai vadovai, kai apie daug ką nebuvo galima rašyti.

Nors ir nedidele, bet labai įdomia jaunosios žurnalistės patirtimi pasidalijo buvusi „Šratinuko“ redaktorė Vilė Miknevičiūtė.

Sąskrydžio organizatorės pakvietė visus dalyvius pasimėgauti laisvojo rašymo metodu. Spragsint romantiškoms žvakių liepsnelėms bei skambant švelniai muzikai kiekvienas ant popieriaus lapo liejo savo mintis ir jausmus belaukiant didžiųjų švenčių. Po to kūrė  pamokančias istorijas apie Arklį ir Mešką, nuotaikingus  švenčių išvakarių pasakojimus, linksmus eilėraščius. Organizatoriai šią kūrybą pasiryžo įprasminti specialiame laikraštuke „Pūkuotieji plunksnagraužiai“ ir padovanoti kiekvienam dalyviui.

   Tada kiekvienas pavaizdavo, kaip atidžiai klausėsi, ar tai, ką girdėjo buvo verta klausytis, kaip sekėsi dalyvauti, ar linksma buvo, kaip sekėsi bendrauti, kaip sekėsi užuosti dalykus, kuriuos galės vėliau panaudoti, ar gera nuotaika buvo? Svečiai atsivežė dovanų. Salamiestėnai- lapkričio mėnesio  „Bildukų“, subatėnai- labai rimto „Gimnazijos pulso“ numerių. Alizavietės gi, pakvietė kolegas apsilankyti internetinėje „Šratinuko“ svetainėje http://sratinukas.wix.com/sratinukas .  

 Visi drauge sukūrę šmaikštų jaunųjų plunksnagraužių sąskrydžio įprasminimo tekstą, „Kupiškėnų minčių“ redaktorės  apdovanoti puikiais 2014 metų kalendoriais, atsisveikinome. Iki prasmingų susitikimų naujaisiais metais!