Naujienos
Dyvų dyvai Vilniuje

12 val. 1200 dalyvių ( vaikų, jaunimo, suaugusiųjų, lėlių teatrai, cirko kolektyvai) eisena , linksmais šūksniais pritardama Varnoms: „Ne verkt, o linksmintis čia susirinkom! “, atžygiavo Gedimino kalno papėde į Katedros aikštę. Prasidėjo vaidinimai, Bernardinų sode nurodytuose taškuose: Pavasaris, Vasara, Ruduo, Žiema, Lėlių teatrai.

                      K. Donelaičio pasakėčias Vilniuje vaidino 10 lėlių teatrų . Utenos kultūros centro lėlių teatras vaidino „Ąžuols gyrpelnys“, Šiaulių r. Gruzdžių Šeimos lėlių teatras ir Kupiškio Kupos pradinės mokyklos lėlių teatras „Rygailio – „Rudikį jomarkininką“, Klaipėdos r. Dovilų etninės kultūros centro lėlių teatras  ir Rokiškio r. Bajorų kultūros centro lėlių teatras „Čiz“- „Lapės ir gandro čėsnį“, Molėtų kultūros centro lėlių teatriukas „Rudnosiukas“ ir Joniškio A.Raudonikio meno mokyklos Žagarės filialo lėlių teatras - „Vilks provininks“, Ukmergės kultūros centro „Katino Murklio“ lėlių teatras ir mes, alizaviečiai vaidinome „Pasaką apie šūdvabalį“.

                      Vaidinimus pristatė Varnos, savo garsiais šūkavimais per ruporus sukviesdamos žiūrovus. Mūsų vaidinimą ( kaip ir kitų) žiūrėjo gana nemažas pulkas ir mažesnių ir didesnių vaikų bei jų tėvelių. Smagu buvo vaidinti ant minkštos pievelės, medžių pavėsyje, dvelkiant šiltam vasaros vėjeliui. Sulaukėme daug karštų plojimų.

                      Labai skaniai pavalgydinti galėjome ramiai apžiūrėti tautodailininkų mugę, Gedimino kalną, pasigėrėti kitų vaidinimais.

                      17 val. visi dalyviai vėl išsirikiavome į eiseną. Ir vėl, šūkaudami kartu su Varnomis, atžygiavome Į Katedros aikštę. Pagrindinėje scenoje dar pora valandų vyko finaliniai vaidinimai. O po to visi, kas gyvas, sulėkėme į sceną Finaliniam vaidinimui – įspūdingai dainai „ Jau saulelė“ ( K. Donelaičio žodžiai, Nijolės Sinkevičiūtės muzika, režisierius Valentinas Masalskis).

                      Smagiai paploję Dainų šventės Teatro dienos meno vadovei Danutei Vaigauskaitei bei koordinatorei Irenai Maciulevičienei išskubėjome maitinimo palapinę, skanios vakarienės.

                      Kiekvienas Dainų šventės dalyvis gavo nuolaidų Akropolyje ant ledo kuponus. Taigi didelė dalis mūsiškių pratęsė linksmybes ten. Grįžome labai pavargę, bet laimingi. Pirmą kartą sudalyvavome respublikinėje Dainų šventėje.

                      Danutė Miknevičienė, Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė