Naujienos
Atstovavo Biržų regioninį parką

Į II (regioninį) turą susirinko dalyviai:6-8 klasių Aukštaitijos nacionalinio parko, Anykščių , Asvejos, Biržų, Gražutės, Krekenavos, Labanoro, Sartų, Žagarės regioninių parkų teritorijų mokyklų moksleiviai. Mes atstovavome Biržų regioninį parką.

                      Iš pradžių vyko komandų prisistatymas ( ne daugiau 2 min.) Mūsų komandos prisistatymas buvo pripažintas geriausiu. Mes skaitėme laišką Gamtai Motinai ir demonstravome savo piešinius- teksto iliustracijas. „Gėlės- tai žodis penkių raidžių, bet kiek jame kvapų, spalvų ir formų. Kartais man atrodo, kad tai tu šypsaisi savo nuostabiais žiedais“.

                      Viktoriną sudarė 10 skirtingų klausimų apie nacionalinius bei regioninius parkus, žymiausias jų lankomas vietas, gamtos ir kultūros paminklus. Komandų nariai turėjo 3 minutes laiko tarpusavyje pasitarti, atsakyti į klausimą ir užrašyti atsakymą kortelėje. Klausimai buvo labai sunkūs, net esami specialistai ne į visus turėjo teisingą atsakymą. Susumavus balus paaiškėjo, kad nuo prizinės vietos mus skyrė tik vienas taškas. Gavome paguodos prizų: po knygutę apie lankytinas Lietuvos vietas, po Aukštaitijos nacionalinio parko žemėlapį, po užrašų knygutę.

                      Po to visiems viktorinos dalyviams buvo pristatyta Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro ekspozicija. Pasivaišinę  ant laužo ugnies išvirta koše ir skania sriuba vykome į ekskursiją po Aukštaitijos nacionalinį parką gyvai susipažinti su besiruošiant viktorinai teoriškai jau pažintais  žymiausiais lankomais objektais. Apžiūrėjome Palūšės bažnyčią, važiavome į Ladakalnį. Užlipome ant Ginučių piliakalnio. Nešėme akmenį nuo ąžuolo iki paminklinio akmens Antanui Smetonai. Nuo čia matėsi nuostabus vaizdas. Užlipome į apžvalginį bokštą, iš kurio gėrėjomės susijungusių keleto ežerų ir tarp jų esančių salelių panorama. Aplankėme Ginučių malūną, kuriame reikėjo pabučiuoti velnią. Čia išvydome  mažus gulbiukus- bjauriuosius ančiukus.

                      Ši diena paliko didžiulį įspūdį kiekvienam iš mūsų. Mūsų Lietuvos gamta yra nepaprastai graži ir labai svarbu saugoti jos grožį: nešiukšlinti, nedeginti, neniokoti jos.

                       Rugilė Kigaitė, 7 klasės mokinė