Naujienos
Surinkta ir išgabenta 7465 kg elektroninės įrangos atliekų!

Alizavos pagrindinė mokykla šeštus metus dalyvauja aplinkosauginiame projekte „Mes rūšiuojam“. Mokiniai skatinami bei mokomi rūšiuoti, rinkti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų atliekas. Jie žino, kad šių atliekų negalima šalinti kartu su kitomis buityje susidarančiomis atliekomis. Kovo 23 d. organizuotas šių atliekų surinkimas. Mokyklos Tarybos pirmininkas Dalius Baronas,  pasiskolinęs sunkvežimiuką iš Ramūno Jasinsko, surinkinėjo iš gyventojų neveikiančią elektronikos įrangą. Į mokyklos sandėlį atgabentos keturios pilnutėlės priekabos visokiausių atliekų:  24 šaldytuvai, 37 televizoriai, 14 skalbimo mašinų, 7 monitoriai, 3 kompiuteriai,11 mikrobangų krosnelių, 23 radijai , dešimtys pultelių, kompiuterio pelyčių, sugedusių mobiliųjų telefonų ir kt.

   

Kovo 27 d. elektronines atliekas išgabeno specialus Atliekų tvarkymo centro automobilis. Išgabenta 3 613 kg elektros ir elektroninės įrangos atliekų: 1204 kg šaldytuvų ir šaldiklių, 1028 kg televizorių,106 kg monitorių, 521 kg skalbimo mašinų, 40 kg spausdintuvų, 185 kg kitų stambių prietaisų ir įrangos, 343 kg namų ūkio prietaisų, garso ir vaizdo atkūrimo, muzikinės įrangos, 26 kg monitorių, 30 kg spausdintuvų, 23 kg baterijų ir akumuliatorių.

Iš viso per šiuos mokslo metus surinkta ir išgabenta 7465kg elektroninės įrangos atliekų.

Už išrūšiuotas ir priduotas atliekas mokyklos bendruomenė gaus taškus, kuriuos rugsėjo mėnesį iškeis į įvairias prekes ir paslaugas (kino bilietus, knygas, ekskursijas, karines pramogas gamtoje, sporto prekes ir kt.).

Danutė Miknevičienė, projekto „Mes rūšiuojam“ koordinatorė Alizavos mokykloje