Naujienos
Devintos klasės matematikų projektas „Kubas“

Matematikų projekte dalyvauja L. Stuokos Gucevičiaus gimnazijos ir Alizavos pagrindinės mokyklos devintos klasės mokiniai. Kovo 30 d. L. Stuokos Gucevičiaus gimnazijoje vyko projekto „Kubas“ kūrybinės dirbtuvės (projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo).
Visi dalyviai buvo suskirstyti į keturis kabinetus ir per dvi valandas turėjo iš erdvinių kūnų  sukonstruoti Lietuvos šimtmečio pilį. Pilis privalėjo turėti uždarą apgyvendintą ir apželdintą kiemą, ne mažiau kaip vienerius vartus, du bokštus. Pilies statybai reikėjo panaudoti keturis stačiakampius gretasienius, keturis kubus, keturis kūgius, keturis ritinius, dvi trikampes piramides. Pilies pristatymui reikėjo sukurti jos legendą.

  
Mokiniai dirbo kūrybingai, vieni kitiems talkindami. Alizavos mokyklos devintokai dirbo skirtingose grupėse. Berniukai greitai buvo įdarbinti grupės pilies valdytojos ir iš šablonų karpė figūras, jas klijavo, meistravo pilies vėliavą. Mergaitės daugiau stebėjo, domėjosi, planavo pilies vaizdą. Galiausiai visos keturios pilys buvo atgabentos į salę. Mokiniai išradingai jas pristatė, pasidalino kūrybinio darbo įspūdžiais. Visų grupių dalyviai pripažino, kad buvo įdomus ir naudingas darbas. Alizaviečiams tai buvo pirmoji bendra veikla su gimnazistais.

    

Vitalija Mikšienė, matematikos mokytoja