Biblioteka
VAIKŲ KNYGOS DIENOS ŠVENTĖ

Balandžio 4 d. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekoje įvyko Tarptautinės vaikų knygos dienos šventė. Mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė papasakojo apie Tarptautinės vaikų knygos dienos idėją. Perskaitė 2022 m. vaikų knygos dienos rėmėjo Kanados IBBY skyriaus (rašytojo Richard Van Camp sukurtą) kreipimąsi į pasaulio skaitytojus.

Trečios klasės mokinės Ineta, Samanta, Emilė ir Austėja suvaidino Jolitos Zykutės pasaką „Spyglys“.

Kupiškio r. savivaldybės viešosios bibliotekos Alizavos padalinio bibliotekininkė Laimutė Dešrienė įteikė padėkas aktyviausioms skaitytojoms.

Mokyklos bibliotekininkė Danutė paskelbė Alizavos pagrindinės mokyklos 2021 metų skaitytojų nominacijas.

Kupiškio kultūros centro Alizavos padalinio vadybininkė Sandra Guginienė vedė linksmą viktoriną „Mes iš knygų“. Dalyvavo 1- 6 klasių mokinių komandos. Vaikai linksmai džiūgavo teisingai atsakę į vieną ar kitą klausimą. Smagiausia buvo atlikti kūrybines užduotis. Kad ir sukurti pasaką be galo. Kai kurios komandos nustebino išradingumu. Paskaitykite ir jūs!

„Miške po krūmu gyvena kiškis. Dieną jis miega, o vakare ieško morkų. Ir taip kiekvieną dieną...“  (kūrė pirmos klasės mokinių komanda: Seydas, Augustas, Enrika ir Domas).

„Gyveno močiutė. Ji labai mylėjo savo anūkėlius ir kepė jiems blynus. Šie pasigardžiuodami valgė, o močiutė jiems kepė blynus....“ (kūrė trečios klasės mokinių komanda: Ineta, Samanta, Emilė ir Austėja“ .

„Žmogus įėjo į kambarį, kuriame buvo vienerios durys. Jis atidarė duris ir įėjo į kambarį, kuriame buvo vienerios durys....“ (kūrė penktos klasės mokinių komanda: Dovydas, Milvydas, Akvilė ir Kamilė).

„Vieną kartą gyveno senelis ir senelė. Vieną vakarą jie užsimanė išsivirti bulvių, bet labai tingėjo jas skusti. Ir taip kiekvieną vakarą jie vis ruošėsi virti bulvių, bet labai tingėjo jas skusti.... (kūrė šeštos klasės mokinių komanda: Eiva, Ineta, Viktorija ir Adrijus).

Mokiniai turiningai praleido laiką prisimindami skaitytų ar girdėtų pasakų veikėjus, patys pa