Biblioteka
Trečiokų saugesnio interneto pamokos

Alizavos pagrindinės mokyklos trečios klasės mokiniai mokėsi saugesnio elgesio internete varžydamiesi grupelėse.

Sužinoję, kas yra asmens duomenys ir kad juos kiekvienas privalo saugoti bei neskelbti viešai, mokiniai grupelėse pasitardami pildė „Pranuko anketą“, paskui aptarė atsakymus.

Susipažinę su nuotraukų kėlimo į internetą taisyklėmis ir gavę po pluoštą iškarpytų iš žurnalų nuotraukų, rūšiavo, kurios tinka skelbti internete, kurių nederėtų. Paskui aptarė, kodėl jos atsidūrė vienoje ar kitoje kategorijoje. Trečiokai padarė išvadą, kad visada prieš skelbiant savo ar kitų nuotraukas internete reikia pagalvoti.

Po diskusijos apie slaptažodžius, kokiems reikalams jie naudojami, kaip juos įsiminti ir neužmiršti, mokiniai grupelėse sugalvojo ir ant lapo užrašė, jų nuomone, saugius slaptažodžius. Paskui visi bendrai aptarė. Mokiniai įsidėmėjo, kad saugus slaptažodis yra tada, kai sukurtas iš 8 dalių, o jose turi būti ir mažųjų, ir didžiųjų raidžių, ir skaičių, ir simbolių. Vaikai sužinojo, kad slaptažodžius galima atskleisti tik tėvams ir globėjams. Grupelėse mokiniai nupiešė savo rankytes, o ant pirštų užrašė asmenis, kuriems atskleistų savo slaptažodį.

Susumavus rezultatus, paaiškėjo nugalėtojai. Daugiausiai taškų surinko Tomo komanda.