Biblioteka
Sigutės Ach pakylėtas pasaulis paliko pėdsakus Alizavos mokykloje

Naujieji mokslo metai Alizavos mokykloje prasidėjo Gerumo diena. Mokyklos bendruomenė vadovaujama dailininkės Sigutės Ach kūrė Angelų sodą.

                      Sigutė Ach – dailininkė iliustruotoja, rašytoja. Visų mylima už simpatiškus sparnuotus personažus ir už nuostabius romantiškus tekstukus, šildančius ir mažų ir didelių širdis. Dirba leidykloje „Nieko rimto“, kurios pavadinimą pati ir sugalvojo. Šioje erdvėje pasaulį išvydo šimtai Sigutės Ach atvirukų, daugybė dailių smulkmenų, 28 iliustruotos knygos, trys iš jų – autorinės. Prieš aštuonerius metus dailininkė įkūrė dirbtuves ant ratų – „Menų valtis“. Ir nuo to laiko su šia pozityviąja valtele keliauja po Lietuvos mokyklas ir biblioteka. Laimėtas skaitymo skatinimo projektas „Skaitymo džiaugsmas: vakar, šiandien, rytoj“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir kultūros ministerija, ir Sigutės Ach menų valtelė atplaukė į Alizavos mokyklą.

                      „Mes visi turime vidinius sparnus. Žmogaus sąmonės sparnai keičia pasaulį. Žmogui palikta teisė, ką daryti. Sprendimą priima kiekvienas asmeniškai. Jūsų apsisprendimo teisė kurti, ne ardyti“,- kalbėjo mokiniams viešnia. Dailininkė pakvietė bendruomenę sukurti meninę instaliaciją - darinį, kuris įprasmintų sparnuotą pakylėtą kūrybingą ateities žmogų.

                      Pasiskirstę į grupes mokiniai ir mokytojai kas valandą gamino angelėlius. Jų sparnelius puošė karpiniais. Ant angelėlių stengėsi užrašyti kuo gražesnius ir nuoširdesnius palinkėjimus. Visus šiuos nuostabius kūrinėlius autorė sukabino į bendrą junginį – ant rato kabantį sodą.

                      Apibūdindama darbą dailininkė kalbėjo mokiniams: „Pasižiūrėkite, kaip gražu pas jus aplinkui ir pasižiūrėkite dažniau nei per vieną dieną. Įkvėpkite tą grožį, pačiupinėkite, pavaikščiokite juo. Nes tai, ką turi kasdien ne visą laiką pastebi. Mėgaukitės tuo, kad esate Alizavoje dabar. Nesiilgėkite jokių niujorkų dabar, nes tie niujorkai bus . O Alizava yra Lietuvoje, ir kaip niekur kitur čia yra švarus ir gražus oras, ošia medžiai, skanus ir tikras maistas. Tai įgalina būti sveiku. O jeigu sveikas kūnas galima rūpintis savo vidiniu turiniu. Taigi mąstykite! O tam, kad mąstytum reikia skaityti knygas. Ir neužtenka tik perskaityti ir padėti;  perskaičius reikia apie tą knygą mąstyti ir apgalvoti herojus: kodėl jie pasielgė taip, o ne kitaip, kokios aplinkybės juos įgalino taip elgtis, ar tu taip darytum, jeigu taip būtų... Kai pradėsi matuoti tuos dalykus, smegenyse įvyks tokios revoliucijos, kurios vėliau jauną žmogų, vaiką paskatina tapti suaugusiu žmogumi. Labai svarbu laiku subręsti pasaulio kūrimui, pasirengti perimti jį, nes pasaulis yra Jūsų.“

                      Paskui išsamiai, šiltai ir nuoširdžiai dailininkė atsakinėjo į mokinių pateiktus klausimus apie mylimiausias spalvas, apie perskaitytas knygas, apie pamokas mokykloje ir t.t. Kiekvienas gavo dovanų po Sigutės Ach atviruką su autografu.

                      Viešnia išvyko, o Angelų sodas plevens Alizavos mokykloje skleisdamas Gėrį ir Taiką. Sparnuotos būtybės kiekvienam primins, kad galime padaryti daug gerų darbų sau ir kitiems. Po šiuo sodu deklamuosime eiles ir seksime pasakas arba tiesiog sustosime pasišnekučiuoti.