Biblioteka
Pirmokų pažintis su Draugišku internetu

Alizavos pagrindinės mokyklos pirmos klasės mokiniai susipažino su www.draugiskasinternetas.lt

svetaine. Kiekvienas nupiešė jos simbolį – mėlyną meškiuką.

Bibliotekininkė papasakojo vaikams apie duomenų apsaugą, išaiškino, kurie duomenys asmeniniai, o kurie nėra laikomi privačiais ir jais galima dalintis internete.

Pažiūrėję slovėnų filmuką „Ruporas“, mokiniai diskutavo, ką negerai padarė filmuko herojus, kad jo namai naktį buvo apvogti.

Gavę pluoštelį nuotraukų, rūšiavo jas, kurios tinkamos skelbti internete, o kurios netinkamos. Mokiniai sužinojo, kad negalima skelbti draugų nuotraukų, neatsiklausus jų leidimo, kad negalima platinti nuogų žmonių nuotraukų, nuotraukų su alkoholiniais gėrimais, su ginklais.

Bibliotekininkė papasakojo, kaip svarbu susikurti saugų slaptažodį internete. Mokiniai pabandė grupelėse parašyti saugius slaptažodžius.

Padiskutavę, ką galima veikti laisvu laiku be kompiuterio, planšetės ar išmaniojo telefono, pirmokai žaidė šaradų žaidimą. Kiekviena komanda traukė paruoštus lapelius su įvairių veiklų pavadinimais, tarpusavyje tyliai pasitarę, vaidino užrašytą veiklą, kita komanda spėliojo.

Pirmokai padarė išvadą, kad internete reikia elgtis atsargiai, o geriausia, kiek galima stengtis apsieiti be jo, nes yra daug įdomios veiklos ir be technologijų.