Biblioteka
Pirmą kartą bibliotekoje

Naujus lankytojus pasitiko linksma bibliotekininkė Danutė. Pasveikino pirmąkart atvykus į Knygų karalystę. Papasakojo, kaip išdėstytos knygutės bibliotekos lentynose. Parodė mažųjų skyrelį. Vaikai spėliojo, kiek knygų saugoma mokyklos bibliotekoje. Bandyti spėjimai buvo nuo vieno šimto iki vieno milijono (iš tikrųjų- apie 10 tūkstančių!). Pirmokai išklausė gražų Knygutės prašymą: „Branginti ir saugoti ją, laikyti tinkamoje vietoje (stalčiuje, lentynėlėje), naudotis skirtukais, pagydyti, jei įplyšo lapelis, laiku sugrąžinti į biblioteką“.

Į būsimus skaitytojus kreipėsi Knygos riteris (Kotryna). Ji išrikiavo pirmokus iškilmingai priesaikai. Visi prisiekė: „Imti knygutę tik švariomis rankomis, neplėšyti ir nelankstyti, perskaičius grąžinti į biblioteką“. Kiekvienas pasirašė ant Skaitytojo formuliaro, kad pasižada laikytis bibliotekos taisyklių.

Aštuntokai: Laura, Liveta, Kotryna, Stepas, Viktorija ir Žygimantas suvaidino linksmą John Yeoman ir Quentin Blako „Džiugo šokį“. 

Kiekvienas pirmokas išsirinko po pirmąją knygutę, kurią skaitys su savo namiškiais. Iš bibliotekos naujieji skaitytojai dar išsinešė ir po dovanotą skirtuką bei spalvinimo knygelę „Mes rūšiuojam“.