Biblioteka
„Švenčiame kosmose ir tvarte ... su Gendručiu Morkūnu“

Alizavos mokyklos mokiniai, paraginti dailės mokytojos Audronės Užtupienės, atsiliepė į Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos  kvietimą ir dalyvauja piešinių konkurse „Švenčiame kosmose ir tvarte ... su Gendručiu Morkūnu“.  5 -7 klasių mokiniai iliustravo G. Morkūno knygas „Velniškai karštos atostogos“, „Grižimo istorija“ ir „Iš nuomšiko gyvenimo“. Mokinių piešiniai nufotografuoti ir išsiųsti konkurso organizatoriams. Visų konkurso dalyvių piešinius galima pamatyti socialiniame tinkle Facebook.

https://www.facebook.com/A.Mickeviciaus.viesoji.biblioteka/photos_stream

Trijų šauniausių piešinių autorių lauks smagūs prizai! Jie bus įteikti baigiamajame Gendručio Morkūno metų minėjimo renginyje.

plačiau
 
Apie vaikų ir jaunimo skaitymą Tarptautinėje konferencijoje

Spalio 8–9 dienomis Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Vaikų ir jaunimo skaitymas kaip iššūkis XXI amžiuje: bibliotekos socialiniams pokyčiams 2015“, kurią surengė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (LNB) su Švedijos institutu ir Švedijos Karalystės ambasada Lietuvoje. Dviejų dalių konferencijoje patirtimi dalijosi leidėjai, rašytojai, bibliotekininkai, skaitymo skatinimo programų ekspertai bei kiti specialistai iš Lietuvos ir Švedijos.

plačiau
 
Paskelbta rašytoja- konkurso nugalėtoja

Iškilmingai paskelbta pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoja. Ja tapo Akvilina Cicėnaitė, konkurse dalyvavusi su knyga „Niujorko respublika“. Rašytojos renginyje nebuvo( išvykusi į Australiją),  prizo-2900€ - paėmė jos sesuo.

plačiau
 
Pasaka apie tris seseris

Alizavos mokyklos ketvirtokai dalyvavo 32-ojo Kupiškio kultūros centro sezono sutiktuvėse, kurias atidarė režisierės Vilijos Morkūnaitės suburta vaikų ir jaunimo teatro studija „Taškas“. Žiūrovus linksmino svečių iš Klaipėdos lėlių teatro „Lino lėlės“ spektaklis „Pasaka apie tris seseris“.

Tai išskirtinis, elegantiškas bei subtilus medinių lėlių vaidinimas vaikams ir visai šeimai. Spektaklio autorius ir režisierius -Linas Zubė, įkvėpimo semiasi lietuvių liaudies pasakose ir kalba apie kitokį nestandartinį žmogų, vienų vadinamu tiesiog kvailiu, kitų- išminčium.

plačiau
 
Pirmokai bibliotekoje

Rugsėjo 10 dieną per antrą pamoką pirmą kartą į mokyklos biblioteką įžengė 8 pirmokai.

plačiau
 
Justina Januškaitė apie naująsias paauglių knygas

Rebekos Unos „Atjunk“ - verčianti susimąstyti, kur žmoniją nuves besaikis informacinių technologijų naudojimas, knyga. Pagrindinė veikėja, aštuntokė Gryta, jos artimieji ir draugai gyvena virtualioje sistemoje- moderniame kalėjime. Vieni jų, tokie kaip Ala, Rokas, Grytos tėtis, puikiausiai prisitaikė ir gerai jaučiasi modernioje sistemoje. Jie keliauja, žaidžia krepšinį, jodinėja, keičia ir tobulina savo kūną, bendrauja su tūkstančiais virtualių draugų. Jie nuolatos prisijungę. Nuolat ieško informacijos, nuolat ja gyvena. Jie net knygų neskaito. Jie skaito tik tekstus, paragrafus, trumpus blokus. Skenuoja. Permeta akimis. Viskas persikėlę į užrašines. Transtriukšmas, translaifas, transgyvybė. Net drabužių čia nebereikia. Kiekvienas aptemptas bionine plėvele, kuri tarsi antra oda ir šildo, ir saugo. Pažangos tikslas- dirbti kuo mažiau ir mokytis kuo mažiau. Atrodo, kas begali būti geriau. 

plačiau
 
Dalės Miknevičiūtės pastebėjimai

Dalė aukščiausią balą duoda Rebekos Unos knygai „Atjunk“.

plačiau
 
Kotrynos Baronaitės mintys

Kotryna smagiausiai „prarijo“ Akvilinos Cicėnaitės „Niujorko respubliką“.

plačiau
 
Rugilė Kigaitė apie naująsias knygas

Rugilė pirmą vietą skiria Dainos Opolskaitės knygai „Eksperimentas gyventi“.

plačiau
 
Knygų ekspertės ir alizavietės

Ypatingas vaidmuo renkant konkurso nugalėtoją atiteks patiems moksleiviams – tai pirmas atvejis, kuomet ne leidykla ir komisija, bet patys skaitytojai, kuriems ir skirtos konkursinės knygos, galės savo nuomone nulemti rašytoją, labiausiai nusipelniusį pagrindinio apdovanojimo. Naująsias knygas gavo, vasaros atostogų metu skaitys ir vertins ir Alizavos pagrindinės mokyklos merginos: dešimtokė Kotryna Baronaitė, devintokės Justina Januškaitė ir Rugilė Kigaitė bei buvusi mokinė Dalė Miknevičiūtė.

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  17   18   19   20   21   22   23   sekantis  >>